Гастролі прем’єр-ліги: Казки з сумним кінцем

гастролі премєр ліги: казки з сумним кінцем

У вівторок, 11-го жовтня, відбулися заключні матчі групового етапу відбіркового турніру до Євро-2012 і ряд товариських зустрічей. Представники російської прем’єр-ліги, в більшості своїй, зірок з неба не хапали, а їх збірні (за винятком Ірландії) не змогли добитися бажаних результатів.

Зенітовец Ніколас Ломбертс, як і весь захист збірної Бельгії, не зміг зупинити переможну ходу німецької команди (1:3). Гравці бундестім забивали голи на будь-який смак: і дальніми ударами, і після разючих контратак. Підопічні Йоахіма Льова раз за разом розбирали оборону бельгійців по гвинтику і вже до 48-й хвилині забили три м’ячі. У підсумку друге місце в групі, А і право взяти участь у стикових матчах дісталося не Бельгії, а Туреччини, збірну якої очолює наш старий знайомий Гус Хіддінк.

Вірменська казка закінчилася в Дубліні. Роман Березовський, протягом довгих років захищав ворота «Зеніта», «Торпедо» і московського «Динамо», а нині виступає за «Хімки», в спірній ситуації одержав на 26-й хвилині червону картку за гру руками поза штрафного майданчика. Залишившись у меншості і без основного голкіпера, підопічні Вардана Мінасяна боролися як леви, але все-таки поступилися більш майстровитим ірландцям (1:2). У переможців результативною передачею і жовтою карткою відзначився московський спартаківець Ейден Макгіді. У переможених гольовий пас віддав нападник «Краснодара» Юра Мовсісян.

Серби, атаками яких верховодив столичний армієць Зоран Тошич, не змогли в гостях взяти верх над словенцями, поступившись в Маріборі з сумно знайомим російським любителям футболу рахунком 0:1. Не допоміг Тошич організувати гол навіть вихід у другому таймі колишнього партнера по ЦСКА Мілоша Красіча,
що виступає нині за італійський «Ювентус». Ближче всіх до забитому м’ячу був капітан збірної Сербії Неманья Відіч, добре відомий в Росії за виступами за московський «Спартак», але реалізувати пенальті захисник «Манчестер Юнайтед» не зміг. У підсумку друге місце в групі С і право зіграти в плей-офф дісталося естонцям.

Збірна Боснії, за яку весь матч провели Елвер Рахимич з ЦСКА з Звездан Місімовіч з «Динамо», ледь не створила сенсацію в матчі з Францією на «Стад де Франс» (1:1). Їх казка закінчилася на 78-й хвилині, коли Самір Насрі з пенальті холоднокровно розвів воротаря і м’яч по різних кутах. До слова, 11-метровий був призначений за фол на Насрі Еміра Спахіч, пограйте в Росії за «Шинник», «Торпедо» і «Локомотив». Нічия дозволила французам зберегти перше місце в групі D, боснійців ж тепер чекає участь в стикових матчах.

Матч збірних Угорщини і Фінляндії (0:0) примітний тим, що на 59-й хвилині на полі у складі господарів вийшов Балош Джуджак з «Анжі», не грав з кінця серпня, коли травмував плече в Ростові-на-Дону. Новобранець «Рубіна» Роман Єрьоменко
провів за фінів весь матч, але нічим особливим не відзначився.

Доля першого місця в групі F вирішувалася у зустрічах Грузія – Греція (1:2) і Хорватія – Латвія (2:0). Прибалти, за яких весь матч відіграв московський армієць Олександр Цауне, не змогли в Рієці доставити проблем хорватам, ворота яких захищав Стіпе Плетікоса з «Ростова». Але перше місце і пряма путівка на Євро дісталася не підопічним Славена Біліча, а грекам, які здобули вольову перемогу в Тбілісі. Утримати переможний рахунок господарям не допомогли ні Нукрі Ревішвілі з «Анжі», ні Олександр Амісулашвілі з Отаром Марцваладзе з «Краснодара».

Збірна Португалії досить несподівано поступилася в Копенгагені данцям (1:2), пропустивши вікінгів на перше місце в групі Н. Захисник «Зеніту» Бруну Алвеш, як і вся оборона португальців, не являв собою зразок надійності і явно недогледів за Ніклас Бендтнер в епізоді з вирішальним голом.

Що стосується товариських матчів, то значний десант з восьми представників російської прем’єр-ліги не зміг уберегти збірну Білорусії від поразки в німецькому Вісбадені у зустрічі з одного з господарів Євро-2012 Польщею.