Чисто іспанське вбивство і «Марібор-2»

чисто іспанське вбивство і «марібор 2»

У більшості матчів останнього туру відбірного етапу чемпіонату Європи 2012 року турнірній мотивацією команди були не обтяжені. Sportclub згадує найяскравіші моменти тих зустрічей, в яких інтрига жила до останньої хвилини.

Німеччина – Бельгія – 3:1 (2:0)

Достроковий переможець групи А збірна Німеччини на своєму полі приймала команду Бельгії, якій для виходу в стикові матчі потрібна була тільки перемога (сподіватися, що Туреччина в паралельному матчі не зможе обіграти Азербайджан, було б наївно). Але вже після першої півгодини гри німці, повівши 2:0, показали, що з мріями про Євро-2012 «дияволам» можна розпрощатися. Відразу після перерви господарі забили і третій м’яч у ворота Симона Міньоле, остаточно давши зрозуміти, що очок у нинішньому відбірковому циклі втрачати не збираються. Від розгрому бельгійську команду врятував «евертонец» Маруан Феллені, який забив м’яч престижу за чотири хвилини до фінального свистка.

Ірландія – Вірменія – 2:1 (1:0)

Зустріч прагматичних ірландців з розігралися вірменами за друге місце в групі обіцяла бути досить цікавою. Вона б такою неодмінно і стала, якби суддя матчу Едуардо Ітурральде Гонсалес не вирішив завершити її вже на 26-й хвилині. Іспанець угледів у голкіпера збірної Вірменії Романа Березовського гру руками поза межами штрафного майданчика, хоча на ділі (і численні відеоповтори це довели) воротар приймав м’яч грудьми, а руки його були підняті вгору. В результаті друга половина першого тайму пройшла під диктовку господарів. Але оборона вірменської збірної з поставленим завданням справлялася на «відмінно». І команди б пішли на перерву за рахунку 0:0, якби на 42-й хвилині Валерій Алексанян в простій ситуації не вирішив зрізати м’яч у власні ворота.

У середині другого тайму Річард Данн збільшив перевагу своєї команди і, здавалося, що матч вже можна завершувати. Але у гостей на цей рахунок була інша думка. Майже відразу ж хавбек донецького «Шахтаря» Генріх Мхітарян скоротив відставання в рахунку. А далі футболісти збірної Вірменії мали ще кілька моментів для того, щоб врятувати зустріч. Але десь гостей підводила точність, а десь своє воротарську майстерність демонстрував Шей Гівен. Підсумок – 2:1. І в стикові матчі вирушає збірна Ірландії. А Ітурральде отримує спеціальне запрошення в «клуб Тома Хеннінга Евребе.

Словенія – Сербія – 1:0 (1:0)

Для словенців ця зустріч не мала ніякого турнірного значення: команда ні за яких умов не могла розраховувати навіть на плей-офф. Сербам ж, у що б то не стало потрібно було перемагати. Але не вийшло. Під кінець першого тайму півзахисник господарів Дарі Вршіч відкрив рахунок, причому досить курйозним способом – зі штрафного метрів за 40 від воріт пославши м’яч «за шиворот» голкіперу рикошетом від поперечини. Цей м’яч так і залишився єдиним у матчі. Хоча, в середині другого тайму гості мали реальний шанс відігратися, але захисник «Манчестер Юнайтед» Неманья Відіч не зміг реалізувати пенальті. Підсумковий результат вивів у плей-офф команду … Естонії, яка останній тур відбіркового етапу пропускала.

Два роки тому тут же, в Маріборі, збірна Росія позбулася шансів на потрапляння на чемпіонат світу 2010 року. Тепер про це невеликому словенському містечку будуть не найприємніші спогади і у сербів.

Франція – Боснія і Герцеговина – 1:1 (0:1)

Перед початком відбіркового циклу мало хто вірив, що боснійці здатні серйозно претендувати на вихід з групи. Тим не менш, перед останнім туром команда Сафет Сушич вже гарантувала собі місце як мінімум в плей-офф. А в разі гостьової перемоги над французами Боснія і зовсім забезпечувала собі пряме попадання на чемпіонат Європи. І спочатку для балканської команди все складалося якнайкраще: вона якщо і не перегравала суперника, то вже явно ні в чому йому не поступалася. А на 40-й хвилині зусиллями форварда «Манчестер Сіті» Едіна Джеко вийшла вперед.

Друга половина зустрічі пройшла вже під диктовку французів. Але оборона гостей діяла на висоті, допустивши лише одну помилку, яка стала у підсумку фатальною. Ще один представник манчестерського клубу Самір Насрі був збитий в чужій штрафній Еміром Спахіч. Суддя негайно вказав на «точку». Вирок виконав сам постраждалий, вивівши свою команду на Євро-2012.

Грузія – Греція – 1:2 (1:0)

Для перемоги в групі F грекам достатньо було зіграти внічию в Тбілісі. Правда, спочатку здавалося, що і ця місія виявиться для чемпіонів Європи-2004 нездійсненним. Вже на 19-й хвилині зустрічі півзахисник збірної Грузії Давид Таргамадзе відкрив рахунок. Переможний результат для грузин тримався аж до 79-ї хвилини. Далі Георгіос Фотакіс і Ангелос Харістеас, забивши по м’ячу, дали зрозуміти, що свого шансу греки втрачати не збираються.

Данія – Португалія – 2:1 (1:0)

Перед останнім туром у данців і португальців була рівна кількість очок. Причому завдяки перемозі в першій очній зустрічі, яка відбулася рік тому в Порту, гостей влаштовував і нічийний результат. Але і його підопічні Паулу Бенту не змогли досягти. Протягом всього матчу скандинави діяли більш ніж упевнено і вже до 64-й хвилині вигравали з рахунком 2:0. Португальці ж спромоглися лише на гол престижу на 90-й хвилині, і тепер їм належить захоплююча подорож в плей-офф. А скандинави цілком можуть починати займатися оформленням українських віз.

Іспанія – Шотландія – 3:1 (2:0)

Показала стовідсотковий результат у відбірковому циклі і команда Іспанії. «Червона фурія» вдома впевнено обіграла Шотландію у заключному матчі, дозволивши вийти в стикові матчі чехам.

Запись опубликована в рубрике Спортивні новини с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.