«Суха» тисячі «Томі»

«суха» тисячі «томі»

Московський «Спартак» в рамках 28-го туру чемпіонату Росії на своєму полі розгромив головного аутсайдера прем’єр-ліги «Томь» – 4:0, причому сибірська команда не зуміла вразити ворота суперника в 11-му матчі поспіль, перевершивши позначку в 1000 хвилин без голів.

У команд, яких у турнірній таблиці розділяло 12 рядків, при найближчому розгляді виявилось чимало спільного. Москвичі і сибіряки в минулому турі програли з однаковим рахунком 0:3, заробивши по видаленню. Різниця полягала лише в тому, що Валерій Карпін, сказавши, що його підопічні не виполнінілі нічого із задуманого, замінив у складі чотирьох, а Сергій Передня в цілому залишився задоволений своїми футболістами, і з попередньої «основи» лише чотирьох залишив.

У червоно-білих отримав червону картку Еммануеля Еменіке передбачувано змінив Артем Дзюба. Правим флангом в попередній зустрічі наставник столичної команди, по всій видимості, залишився особливо не задоволений – Ейден Макгіді і Кирило Комбаров почали поєдинок на лаві запасних, а замінили їх Сергій Паршивлюк і Арі. Шешуков повернувся на звичну позицію опорника, а Мареку Сухі в центрі оборони вирушив допомагати Маркос Рохо. У Томич проти «Спартака» не міг грати Сергій Песьяков, його в рамці змінив Олексій Ботвіньєв, а єдиною бойовою одиницею в атаці виявився ветеран Валерій Климов.

Задумка Карпіна спрацювала краще – господарі з перших хвилин взялися перевіряти на міцність Ботвіньева, особливо старалися Демі де Зеув і Арі. Але краще за всіх це вийшло на 10-й хвилині у Марека Сухі. Після подачі кутового голкіперу Томич не вдалося вибити м’яч далеко, захисники теж нічого путнього не зрозуміли, і чех потужно пробив з розвороту точно в ціль.

Спокійно прогулюючись по полю, червоно-білі мали ще кілька непоганих шансів збільшити свою перевагу, активні були все ті ж де Зеув і Арі. У гостей же толком нічого не виходило, та й нікому особливо було – Климову поодинці щось придумати проти чотирьох захисників було тяжко, а Ропотан і Сабітов – були йому не найкращими помічниками. Запам’ятався хіба що Денис Бояринцев, чий прохід по флангу закінчився безпечним кутовим. Він же в одному з епізодів що є сили влетів у Рохо, іспанець вирішив відповісти кривдникові, за що був нагороджений жовтою карткою. Оборона сибіряків грала ще гірше нападу, нагадуючи все більше прохідний двір, а тому другий гол під кінець першого тайму здавався більш ніж логічним. На 44-й хвилині Д. Комбаров навісив у штрафну, Артем Дзюба вистрибнув вище за всіх, стягнувши на себе увагу всіх захисників і воротаря, а Арі в цей час метрів 10-ти точно пробив у верхній кут воріт.

Після перерви Передня спробував пожвавити гру, випустивши замість Скоблякова і Климова Максима Канунникова і Кирила Погребняка. З великою натяжкою можна сказати, що задумка спрацювала. «Томь» спромоглася на кілька ударів у створ воріт і одне падіння у штрафному у виконанні саме Погребняка. Арбітр на зустріч аутсайдеру не пішов, зате до певного моменту шкодував суперника «Спартак». Тобто, Веллітон і Дзюба начебто доходили до володінь Ботвіньева і навіть намагалися забити, але надмірного завзяття в їх діях не спостерігалося.

На 62-й хвилині Карпін зважився на експеримент, випустивши замість де Зеув дублера Дмитра Каюмова. Молодий спартаківець міг стати автором гольової передачі, але Веллітон примудрився не тільки загубити хороший момент, але і смикнути задню поверхню стегна. У следуюій раз дебютант вирішив не покладатися на партнерів і зробив усе сам. На 84-й хвилині гарний прохід з парою фінтів Каюмов завершив потужним ударом точно у верхній кут воріт, своїм першим у прем’єр-лізі. Ну а завершив розгром Арі, оформивши дубль.