«Зеніт» не радує конкурентів

«зеніт» не радує конкурентів

Лідер чемпіонату Росії петербурзький «Зеніт» у матчі 28-го туру на виїзді впевнено переграв «Ростов» з рахунком 3:1 і збільшив відрив від найближчих переслідувачів з московського ЦСКА до п’яти очок.

Гості, здається, чекали цього матчу з легким занепокоєнням, побоюючись в щільній низці міжнародних подій поставитися до суперника з нижньої половини таблиці без належного пієтету. Але відповідна робота в колективі, мабуть, була проведена, і пітерці почали матч на максимальних обертах. Господарі чесно намагалися відповідати, проте не простягнули й десяти хвилин: естетська комбінація у виконанні Олександра Луковича (передача в штрафну), Сергія Семака (знижка п’ятою у вільну зону) і Мігеля Данні (постріл у дальню «дев’ятку») гідна місця в будь-якому хіт – параді чемпіонату.

Сербський захисник, що вирізняв 29-й день народження, виявився плідним гравцем матчу. На 15-й хвилині він подвоїв рахунок з пенальті, призначеного за захоплення, який проти Олександра Бухарова провів Ігор Смольников. А на 32-й хвилині ця пара написала і третій гол: Лукович подав – і Бухаров без всякого опору з центру штрафного головою спрямував м’яч у сітку.

До перерви господарі виглядали повністю деморалізованими. Вже до середини першого тайму Сергій Балахнина змушений був провести дві заміни: поле покинули Роман Ємельянов (з ігрових міркувань) і Стіпе Плетікоса (за медичними). І навіть якщо ростовчанам траплялося опинитися на ударній позиції, то вони (Максим Григор’єв і Резван Кочіш) якось зовсім по-школярськи мазали повз м’яч. Мабуть, головним джерелом небезпеки для чемпіонських воріт виглядав Тимофій Калачов, але адекватної підтримки партнерів його зусилля не знаходили.

Однак перша ж атака ростовчан після перерви принесла результат. Простріл Ектора Бракамонте справа знайшов ногу Ніколаса Ломбертс, і м’яч, злетівши вгору, з легкої глузуванням завалився за комір В’ячеслава Малафєєва. Господарі, натхнені несподіваним успіхом, кинулися за новою удачею, і гра розкрилася. Пішли зустрічні атаки, провали, фоли, картки. Лукович доповнив святковий асортимент «гірчичником», і Лучано Спаллетті, побоюючись, що програма іменин може бути зіпсована, змінив новонародженого на Доменіко Крішіто. Напевно, тренеру було б прикро, якби постраждав і його сімейне свято: у п’ятницю, можна нагадати, у головного тренера пітерців народилася дочка.

Тим не менш, тотального контролю над грою у гостей вже не було. До середини другого тайму суперники практично підрівняти за кількістю ударів у площину воріт, помітною фігурою в грі став голкіпер «Зеніту». Чемпіон продовжував набирати жовті бали: картки від Тимура Арсланбекова отримали Олександр Бухаров, Роман Широков, Бруну Алвеш, Данні. Втім, і господарі зі своїм азартом справлялися не завжди – п’ятеро з них теж були попереджені арбітром. Однак у гольову конкретику запал сторін так і не звернувся.

З подій останніх хвилин заслуговує згадки поява на полі Володимира Бистрова – перше в цьому чемпіонаті. Хоча часу йому дісталося не дуже багато, дебютант дуже намагався виглядати нічим не гірше партнерів. І це вдалося: «гірчичник» суддя виписав і йому.

Запись опубликована в рубрике Останні події в світі спорту с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.