НХЛ: Мовчання Овечкіна і тріумф Варламова

нхл: мовчання овечкіна і тріумф варламова

Повернення Яромира Ягра, дебют Олексія Ємеліна і відродження «Вінніпега» – це і багато іншого в огляді подій минулого тижня в НХЛ від Sportclub

Торжество в Бостоні

Презентація нової версії «Філадельфії» відбулася не в самому відповідному для цього місці.Бостонський «Гарден» святкував «своє весілля» у вигляді урочистостей по Кубку Стенлі і до «Флайєрс» їм не було ніякої справи.До того ж, це був той самий «Бостон», що вибив «помаранчевих» навесні з півфіналу конференції.Та ще самі урочистості затяглися так, що початок гри відклали хвилин на сорок, і весь цей час гості сиділи в роздягальні.За іронічного висловом одного з журналістів, урочисті промови там не вимовляли, напевно, тільки продавці попкорна.

Новачок «Філадельфії» Яромир Ягр вийшов у першій ланці.На тлі помолоділого особи команди і він якось посвіжішав.Уже в першому періоді набрав своє 1600-е очко в НХЛ за передачу.А рахунок до першого перерви – 1:2 так і залишився підсумковим.«Філадельфія» третій сезон поспіль почала з перемоги.А потім у Нью-Джерсі всуху розібралася з «дияволами» – 3:0.

Божевілля в Онтаріо

У «Торонто» на старті сезону були відразу дві принципові битви.Перша – з тих, що на всі часи, «суперклассіко» з заклятими друзями з Монреаля, була виграна всуху – 2:0.Друга – з сусідами по провінції з Оттави, подарувала колективне божевілля на майданчику.Після перших двох періодів на табло горіли впевнені 4:0 на користь «Мейпл Ліфс».Але далі … в перші хвилини команди обмінялися шайбами — 5:1, потім менше п’яти хвилин у «Оттави» пішло на те, щоб забити тричі, потім 6:4, 6:5.У підсумку перший хет-трик сезону у Філа Кессел і маса спалених нервів з обох сторін.

Ажіотаж у Вінніпезі

Те, що творилося в місті, куди повернулася команда НХЛ, теж цілком можна було назвати безумством.Кількість бажаючих подивитися перший матч сезону на домашній арені і долучитися до історії перевищила число місць в MTS-Сentre в десятки разів.Досить сказати, що прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер запитував для членів свого уряду 14 квитків, а йому змогли виділити тільки два.Схоже, що й самі «Джетс», вийшовши на майданчик проти «Монреаля», явно перенервували в очікуванні прем’єри і поступилися 1:5.Перший гол у новій історії клубу забив казахстанец Микола Антропов.У цьому матчі дебютував в НХЛ колишній захисник «Ак Барса» Олексій Ємелін, що отримав місце в складі через травми Кріса Камполі.Росіянин виходив на лід у другій парі з Джошем Жоржесом, отримав двохвилинне видалення в кінці першого періоду, з’являвся майже весь час тільки в рівних складах і окулярів не набирав.

Пробудження в Нью-Джерсі

Після провального домашнього матчу відкриття сезону з «Філадельфією» другий проти «Кароліни» у клубу з Ньюарка вийшов набагато вдаліше.Ілля Ковальчук, в попередньому матчі пограв у всіх чотирьох трійках і виглядав втраченим, на цей раз знайшов більш-менш постійних партнерів в особі молодих Якоба Йозефссона і Ніка Палміері.Це явно позитивно позначилося на його грі, та й на результаті в цілому.Кові і переможну шайбу закинув, і двома гольовими передачами відзначився.Перші два голи забив інший лідер «Девілз» Зак Парізе, більшу частину минулого сезону пропустив через важку травму.

Погоня у Вашингтоні

Два матчі поспіль на старті виграли «Кепіталз» і обидва рази не змогли обійтися без пригод.Спочатку, впевнено контролюючи хід зустрічі, догралися до овертайму з «Кароліною», потім майже весь матч проти «Тампи» відігравалися, хоча були набагато активніше суперника.Багато в чому тому, що гостям, як і навесні в плей-офф, вдалося виключити з гри провідних нападаючих «столичних».Трійка Овечкін-Бекстрем-Сьомін не тільки не взяла участь ні в одному з п’яти голів команди, так ще і з-під них двічі закидалися шайби суперника.Зате знайшлися «герої другого плану», наприклад Джейсон Чімера, який зробив дубль в третьому періоді, завдяки чому і стала можливою серія буллітів, виграна «Кепс».

Проводи в Колорадо

Домашній матч місцевих «Евеланш» з «Детройтом» був не просто календарної зустріччю, що відкриває чемпіонат.Церемонія проводів завершив кар’єру Петера Форсберга, мабуть, якось особливо зворушила господарів і, навпаки, мобілізувала «шведський легіон» співвітчизників Фоппа в рядах мічіганцев.У результаті денверци в стартовій зустрічі виглядали якось вже зовсім безпорадно і поступилися 0:3.Шведи Франзен і Зеттерберг відвантажили по шайбі, ще одну у порожні ворота додав Дацюк, а добрих слів від преси удостоївся хіба що дебютує в команді Семен Варламов.Втім, російський воротар недовго засмучувався, і лише через два дні вже сам відіграв на нуль в Бостоні, де «лавини» з мінімальним рахунком 1:0 обіграли володарів Кубка Стенлі.До речі, колумніст Hockeynews і відомий у минулому воротар Джеймі Макленнан в числі семи голкіперів, на яких слід звернути особливу увагу в цьому сезоні, називає саме Варламова.

Везіння і порожнеча в Далласі

Дві перемоги у трьох перших матчах у «зірок» і обидві на рідкісному фарт.Суперники не забивали там, де промахнутися начебто вже й неможливо, воротар Карі Лехтонен рятував там, де начебто вже й не врятувати, а свої шайби вийшли не дуже-то логічні.Схоже, доля вирішила дати вболівальникам техасців хоч якогось позитиву на тлі слабкої з кожним роком команди і триває вже непристойно довго епопеєю з перепродажем клубу.Ось тільки самих вболівальників на тлі згасання команди вже не так багато: на домашньому матчі з «Фініксом» American Airlines Center був заповнений десь на третину.6306 глядачів вшанували гру своєю увагою при місткості арени на 18 532 місця і середньої домашньої відвідуваності минулого сезону 15 073 людини.Звичайно, це в першу чергу пояснюється тим, що цього ж вечора вдома матч плей-офф грали місцеві бейсбольні «рейнджери».А бейсбол-то техаським народом любимо куди більш хокею.Але, навряд чи тільки цим.

Очікування в Піттсбурзі

У «сталевому місті» чекають не тільки першого матчу своїх «пінгвінів», які почали сезон з триматчеву турне по містах Заходу.Чекають там і повернення свого капітана Сидні Кросбі, новини про який стають все більш обнадійливими.По-перше, він поїхав на виїзд з командою і тренувався разом з усіма.Більше того, репортери в Ванкувері, Калгарі та Едмонтоні, тобто в містах, де зупинявся «Піттсбург», відзначали, що Сід йде з льоду набагато пізніше за своїх партнерів і катається поодинці ще майже годину.Стало бути, вже набирає форму, а значить, до листопада вже можна розраховувати на його появу.